«ALLUSIONS» та «MUMPSY.WANTS.TATTOO.». Проєкти Дар’ї Іващенко. / «ALLUSIONS» and «MUMPSY.WANTS.TATTOO.». Projects by Dariia Ivashchenko.

 

МВЦ Музею історії міста Києва

представляє проєкти Дар’ї Іващенко

«ALLUSIONS»

та

 «MUMPSY.WANTS.TATTOO.»

29.07.2020 – 12.08.2020

Дар’я Іващенко – випускниця KAMA з курсу «Contemporary Art». Працює в унікальній техніці, коли зображення наноситься на поталь (імітація сусального золота чи срібла). Завдяки цьому її картини реагують на найменші зміни в освітленні і щоразу справляють інше враження. Художницю можна сміливо назвати експериментаторкою та шукачкою істини у царині сучасного мистецтва. У своїй творчості художниця поєднує дві речі: живопис і віртуальну реальність. Результатом такого поєднання стала ця виставка, що складається з двох окремих проєктів – «Allusions» та «Mumpsy.Wants.Tattoo.».

Проєкт «Allusions» пропонує зануритись у такий знайомий і, водночас, потаємний світ природи та її неймовірної краси, де картини мисткині тісно переплітаються з певним історичним і соціокультурним дискурсом: коріння нагадує персональне кореневище кожного; родинні зв’язки, що формують нас як особистостей, ведуть по життю і надають міцну підтримку, чи навпаки – занадто сильно стримують наше зростання та розвиток. Наратив експозиції ставить риторичні запитання: зберегти чи знищити, пам’ятати чи стерти з пам’яті? Це третя персональна виставка робіт художниці, де розкривається не лише її унікальна живописна техніка, а й особисті переконання.

Як маму доньки-підлітка, Дар’ю також хвилюють проблеми молоді, зокрема, популярна нині серед неї тема тату, що спровокувала появу проєкту «Mumpsy.Wants.Tattoo.». Це не звичайна мистецька виставка у класичному її розумінні, а соціально-художній експеримент, головним героєм якого є свинка Мампсі – живописний персонаж та зірка Інстаграму. У притаманній художниці манері, Дар’я пише полотно з використанням поталі, а по завершенню роботи створює допис в Інстаграм: Мампсі хоче зробити нове татуювання, проте не може визначитися з ескізом. Свинка-блогер постійно відстежує сучасні тренди у татуюваннях, досліджує можливість співіснування татуювань і релігії, бере інтерв’ю у популярних тату-майстрів. Таким чином, мовою підлітків Дар’я транслює важливі меседжі на найпопулярнішому інформаційному майданчику для молоді, де закликає її відповідально ставитися до власного тіла, адже у майбутньому персонаж зіштовхнеться з необхідністю зміни татуювання, виведення пігменту, перекриттям шраму новим татуюванням, наслідки чого до кінця не відомі.

Вартість квитків:

повний – 30
     пільговий – 20

МВЦ Музею історії Києва
       (вул. Б. Хмельницького, 7)

Leave a Reply

Your email address will not be published.