«Я-ГРАФІКА». Виставка Валентини Засуцької / «I’M A GRAPHIC». Exhibit by Valentyna Zasutska

 

Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва

Музею історії Києва

та

Валентина Засуцька

представляють виставку

«Я – ГРАФІКА»

23.07.2021 – 02.08.2021

Японська графіка є іманентним проявом мінімалізму. Мистецтво, в розумінні японської культури, полягає в ідеї використання незначного для досягнення досконалості, що можна порівнювати з аскетизмом японських воїнів. Досконалість – це краса простоти. Українська майстриня Валентина Засуцька, натхненна японським мистецтвом, вирішила спробувати себе у цьому напрямку. «Мені шалено подобається те, чим я зараз займаюся, як розвивається моя творчість. І насправді це приходить з досвідом. Я продовжую і продовжую малювати та в підсумку прийшла до чогось якісно нового, не схожого ні на що інше» – зазначає художниця.

Домодерна творчість японського художника та ілюстратора Кацушіки Хокусая, та стиль, який передав характер, настрій та думки персонажів, стали каталізатором створення цієї серії для мисткині. Дійсно, кожна частина експозиції, представлена на виставці «Я – ГРАФІКА», поєднані одним сюжетом, який має на меті передати через японську техніку графіки емоції та характер персонажів та образів.

Книга живопису Хокусай стала настільним посібником для Валентини Засуцької. Вплив східної культури на західну зіграв свого часу величезну роль у розвитку живопису і грає цю роль і по сьогодні. Японія є світовим тренд-сетером в моді, мистецтві, музиці, архітектурі та навіть в гастрономії. Пройти повз і не помітити цього важко. Розкосі очі, кругле обличчя і незвичні образи надихають майстриню до творчості.

Про автора

Валентина Засуцька – українська художниця, викладачка й архітекторка. Народилася у місті Києві, у 2009 році закінчила архітектурний факультет КНУБА за спеціалізацією «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво». З 2011-го — архітекторка і художниця в архітектурному бюро «Женя Засуцький і команда».

Роботи Валентини Засуцької стали окрасою публічних і приватних просторів, створених відомими українськими архітекторами: Сергієм і Владою Махно, Сергієм Готвянским, Євгеном Засуцьким, Вікторією Оскілко та іншими. Частина робіт знаходиться в приватних колекціях України й США: в Лос-Анджелесі й Нью-Йорку. Роботи Валентини Засуцької регулярно прикрашають сторінки провідних нішевих видань України: «ID Interior», «Domus Design», «Home Interior» та ін. Також одна з її робіт зберігається в колекції Музею Києва, а кілька робіт з серії «ДРОНИ» знаходяться в Адміністрації Президента України.

Вартість вхідного квитка- 50 грн.

МВЦ сучасного мистецтва

Київ, вул. Б. Хмельницького, 7

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.