Виставка з нагоди Дня Українського національного прапора в місті Києві / Exhibit of the Kyiv City Council on the occasion of the Day of the Ukrainian national flag in Kyiv

Київська міська державна адміністрація

Київська міська рада

та

Музей історії Києва

представляють виставку

з нагоди Дня Українського національного прапора в місті Києві

24.07.2020 – 30.07.2020

Тридцять років тому, 24 липня, за 13 місяців до проголошення Незалежності України на Хрещатику, 36 замайорів український прапор. Доленосне й сміливе на той час рішення підняти національний стяг на флагштоці біля столичної мерії ухвалили депутати Київради XXI скликання: за нього проголосувало 13 із 22 присутніх членів президії.

Встановлення українського прапора над столицею 1990 року супроводжувалося масовими мітингами на підтримку ідеї незалежності України.

Перед тим прапор освятили у Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київради, де зібрався багатотисячний мітинг. І хоча радянська влада не визнала прапор, кияни кілька місяців поспіль охороняли його на Хрещатику, поки стяг не визнали офіційно.

Прапор, який підняли над Києвом 24 липня 1990 року, і який зберігається в Національному музеї історії України, можна буде побачити у Музеї історії Києва на виставці, приуроченій до 30-ї річниці цієї знаменної історичної події.

Також в рамках експозиції будуть представлені світлини та архівні відеоматеріали.

24 липня з 22:00 до 24:00 години відбудеться святкове підсвічування будівлі Київради.

 

МВЦ Музею історії Києва
  (вул. Б. Хмельницького, 7)

Leave a Reply

Your email address will not be published.