«РЕЛІКТОВЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ». Комп’ютерний колаж Анатолія Ганкевича / «RELICT RADIATION». Computer collage by Anatoliy Hankevych

Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва

Музею історії Києва

та

Анатолій Ганкевич

представляють виставку комп’ютерного колажу

«РЕЛІКТОВЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ»

04.07.2021 – 20.07.2021

Візерунки ландшафтів поверхні Землі, українські народні мотиви, жіночий портрет, казкова краса природи та динозаври. Складно уявити таке поєднання? А Анатолій Ганкевич зміг об’єднати усе це за допомогою комп’ютерного колажу. Цифрову живописну мову він побудував на ідеї флорентійської мозаїки, що викладається за принципом підбору фактур і кольору. Рельєф мармуру та інших мінералів, які використовуються у флорентійській технології, дуже нагадують фактури ландшафтів, зняті з космосу. Тому автор замінив фактуру мармуру на супутникові фото української Землі.

«Проєкт, яким я давно займаюся, несподівано для мене актуалізувався у зв’язку з земельною реформою. Мені завжди цікаво, коли щось ділять на частини. Можна було б ігнорувати цей привід, тим більше, що у мене немає досвіду в соціальних проєктах. Але я вирішив, що в цей час змін я повинен відреагувати, проявити свою особисту позицію і привернути увагу до цієї актуальної теми. В результаті, я сам для себе реформував землю України, поділивши всю територію на шматки і склеївши з них колажі нашої української дійсності», – каже художник.

У проєкті «Реліктове випромінювання» митець торкається найбільш стереотипних уявлень про Україну – їжі та природи. Репутацію України, як країни родючих чорноземів та сільського господарства, демонструють барвисті натюрморти у стилі українського наївного мистецтва і кітчу. А на мальовничих краєвидах з національним колоритом поряд з хатинками та лебедями з’являються цікаві сусіди – динозаври. Ці великі і сильні істоти завдяки Анатолію Ганкевичу загубилися у часі та просторі, мило адаптувалися і добре почуваються на тлі українських пейзажів. Таким чином художник переосмислює народні живописні мови українського народу. Митець бачить образ відсталих динозаврів не лише в чужих громадянах, а й у своїх близьких і родичах, яких він ніжно любить. 

«Проєкт «Реліктове випромінювання» присвячений минулому і майбутньому, суперечностям між поколіннями, а також моєму семирічному онукові Марку. Це він своїми знаннями з палеонтології підвів мене до ідеї про сюжети з життя динозаврів й інших стародавніх істот, які органічно вписалися в українські пейзажі. Вони мешкають по сусідству з іншими жителями нашої країни  й, до того ж, яскраво виглядають завдяки сучасним комп’ютерним технологіям», –  розповідає митець.

На рівні глибинних ідей та сенсів, виставка також розкриває тему свободи та прагнення людини перемогти в собі раба, тобто – перемогти «динозавра». Так художник торкається теми радянської спадщини: «Знаю по собі, що у всіх, хто виховувався в СРСР, в більшій чи меншій мірі, залишився «рабський осад», який, якщо збаламутити, піднімається і затьмарює свідомість» , –  каже Анатолій.

Про автора:

Анатолій Ганкевич – народився в Одесі у 1965 році. Закінчив Одеську художню школу, брав індивідуальні уроки живопису. У 1993-1994 роках відвідував курси при Державному центрі сучасного мистецтва Джоржа Сороса в Москві. З 1990 року почав професійну кар’єру художника. Працює у різних жанрах: живопис, графіка, скульптура, відеоарт, а також створює перформанси. З 1995 по 2005 рік активно займався режисурою рекламних роликів, музичних кліпів та виробництвом візуальних ефектів у кіноіндустрії.

Вартість вхідного квитка-70 грн.

МВЦ сучасного мистецтва

Київ, вул. Б. Хмельницького, 7

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.