«КЛІТКИ». Арт-проєкт Олесі Рибченко / «CAGES». Art project by Olesia Rybchenko

Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва
Музею історії Києва
та
Олеся Рибченко

представляють арт-проєкт

«КЛІТКИ»

18.02.2021 – 03.03.2021

Клітка у різних культурах є символом обмеження свободи, пригнічення, тиску. Роботи циклу «Клітки» Олесі Рибченко – це метафора свободи і несвободи, крику і пошуку захисту. Художниця намагається знайти відповіді на запитання: де наші межі? Хто їх встановлює? Можливо, ми самі зачиняємо своє «я» в цупких арматурних плетивах?
На виставці «Клітки» представлені роботи, над якими Олеся працювала від початку карантину. В експозиції також представлене 5-метрове полотно, створене дітьми, що мають розлади аутистичного спектру, оскільки художниця співпрацює з центром «Рівновага» і проводить майстер-класи з малювання для таких дітей. Вона переконана, що ці діти дуже чутливі емоційно і передають увесь спектр своїх почуттів за допомогою фарб.
Художниця каже, що для неї клітка – це місце, де людина може по-справжньому почути себе, це форма повернення до свого внутрішнього світу: «Заглиблення в себе, пошук свого мікро- та макрокосмосу, своєї філософії буття – це особистий шлях, своєрідна аскеза, це пошук свого ДАО, де клітка – лише метафора. Це амбівалентність грубого і ніжного всередині, певний діалог між свідомим і підсвідомим…».
Клітка – це також простір, який ми наповнюємо певними речами, людьми, емоціями, спогадами, надіями. Усі ці артефакти ми тримаємо під замком, ключ до якого – розгадка таємниці та влада над простором. Мистецтвознавець Дмитро Корсунь зазначає, що «речі» Олесі, як і ключі, що загубились, виглядають з пороху чи уламків, відтворюючи своїм стертим виглядом загальні кризи і особисті катастрофи нашого плинного часу.
«Жорстка експресивність полотен циклу «Клітки» – це і є їхня багата філософія, переживання всіх мислимих колізій людського життя. Олеся залишається вірною єдиній «екстремальній» темі – людській самотності, покинутості, розірваності світу, тій найглибшій екзистенційній драмі, якої завжди зазнають суспільство й окрема людина.», – стверджує Дмитро Корсунь.

Про авторку:
Олеся Рибченко народилася 1982 року в Київській області. Навчалася у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА). Олеся – активна учасниця групових та персональних виставок як в Україні, так і за кордоном. Роботи художниці зберігаються у колекціях в Україні, Литві, Франції, США, Канаді, Китаї, Казахстані, Росії, Чорногорії, Єгипті, Грузії.

Вартість квитків:
     повний – 50
     пільговий – 30

МВЦ сучасного мистецтва

Київ, вул. Б. Хмельницького, 7

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.