«JUS IN BELLO». Документальна фотовиставка Сергія Моргунова / «JUS IN BELLO». Documentary photo exhibit by Serhii Morhunov

Музей історії Києва

та

«Благодійний Фонд допомоги

захисникам вітчизни та їх сім’ям «КОЛО»

представляють документальну виставку

«JUS IN BELLO»

13.03.2021 – 21.03.2021

Jus in bello («юс ін белло» з латинської) – міжнародне військове право.

Міжнародне право розрізняє два аспекти війни – jus ad bellum і jus in bello: норми права, що регулюють вступ у війну (дослівно з латині – «закон до війни») і правила ведення війни (дослівно – «закон ведення війни»). Перший розглядає причини, чому сторони почали війну. Другий визначає, чи протікає збройна боротьба законними з точки зору міжнародного військового права способами.

Документальна виставка «JUS IN BELLO» представляє історії людей, життя яких зруйнувала збройна агресія Російської Федерації проти України та заради яких Україна бореться на всіх фронтах – воєнному, дипломатичному, інформаційному.

На виставці будуть представлені кадри, зроблені документалістом Сергієм Моргуновим у населених пунктах вздовж лінії фронту в Донецькій та Луганській областях протягом 2014–2020 років, де вщент знищена інфраструктура, де люди залишилися без роботи та базових життєвих благ.

У рамках виставки пройдуть дискусійні зустрічі, круглі столи, лекторії, брифінги на теми, пов’язані із протидією пропаганді Російської Федерації, захистом цивільного населення у зоні бойових дій та нівелювання наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України, відповідальності Російської Федерації за злочини проти цивільного населення в Донецькій, Луганській областях та АР Крим та тем, що стосуються внутрішньо-переміщених осіб. Про розклад цих заходів організатори повідомлятимуть окремо.

Організатор заходу: Благодійна організація «Благодійний Фонд допомоги захисникам вітчизни та їх сім’ям «КОЛО». Волонтери фонду – ветерани, учасники бойових дій, що від початку збройної агресії Російської Федерації проти України опікуються мешканцями найбільш постраждалих населених пунктів, займаються цільовою допомогою сім’ям із дітьми та залученням молоді до розвитку прифронтових громад.

Про автора: Сергій Моргунов – незалежний український режисер, оператор, документальний фотограф та громадський активіст. Брав участь у міжнародних виставках, публікується у міжнародних ЗМІ та тематичних книгах. З 2014 року документує наслідки збройної агресії Російської Федерації проти України, знімає вздовж лінії бойового зіткнення. У березні 2017 року був номінантом Joop Swart World Press Photo.

Вхід вільний

 

МВЦ сучасного мистецтва

Київ, вул. Б. Хмельницького, 7

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.