МВЦ Музею історії міста Києва
представляє виставку
Валентини Плавун
«ДВІ ІПОСТАСІ»
11.03.2020 – 16.06.2020
«Дві іпостасі» – творчий проект, що поєднує мистецтво портрету та майстерність створення театрального костюму.
Довгий час портрет був єдиним засобом відтворення образу людини. Його традиція бере свої витоки зі створення ікон і має духовний підтекст: зображення людини здатне передати не лише її фізичний стан, а й стати живописним втіленням її характеру та душі. У своїх роботах Валентина Плавун досліджує внутрішній світ людини та психологічний вплив портрету. Художниця розкриває тему жіночності, а також підіймає такі нагальні питання, як гендерні ролі в теперішньому та минулому України, місце жінки в сучасному інформаційному просторі, фемінізм та психоаналіз. Головною родзинкою живописної частини експозиції стане портрет заслуженої діячки театру і кіно Лариси Кадочнікової, всесвітньо відомої за головну роль у фільмі Параджанова «Тіні забутих предків». Серед полотен також будуть представлені портрети відомої театральної режисерки, перекладачки і психолога Алли Рибікової, поета Олександра Вольного та автопортрети самої художниці.
Інша частина експозиції представляє театральний костюм та його ескізи. Окремим цікавим елементом цього блоку є костюми до україно-німецького театрального проекту «Марат Сад», презентація якого відбулася в Мюнхені. Для цієї вистави Валентина Плавун створила кілька десятків костюмів, що підкреслюють психологізм твору. «Костюм – це як шкіра, в якій живе образ героя. Він дає можливість одразу, на підсвідомому рівні, визначити, хто перед тобою, який внутрішній світ несе герой», – зазначає мисткиня.
Про авторку:
Валентина Плавун – живописець і художниця зі створення костюмів, художниця-постановниця театру ім. Лесі Українки, членкиня Національної спілки художників України та Національної спілки театральних діячів України. Закінчила Київський художній інститут, факультет живопису, а також театрально-декоративне відділення майстерні Данила Даниловича Лідера. У театрі ім. Лесі Українки працює з 1991 року. Є авторкою костюмів понад 70-ти вистав. Бере участь у вітчизняних і міжнародних виставках, аукціонах та конкурсах.
Вартість квитків:
повний – 30
пільговий – 20
МВЦ Музею історії Києва
(вул. Б. Хмельницького, 7)