«Бабин Яр». Віртуальна інтерактивна виставка із застосуванням VR-технологій. / «Babyn Yar». Interactive VR-exhibition.

 

Музей історії міста Києва

представляє

перший віртуальний проєкт

про трагедію у Бабиному Яру

 

З нагоди 79-х роковин Дня пам’яті жертв Бабиного Яру 29 та 30 вересня Музей історії міста Києва представляє проєкт віртуальної реальності «Бабин Яр». Цей проєкт створено за підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації і він є першим прикладом волюметричного кінематографу  (Volumetric Filmmaking) в Україні: глядач бачить персонажів об’ємними, може пересуватися у сценах, а також взаємодіяти з різними предметами.

«Масові розстріли мирного населення у Бабиному Яру є одним із найжахливіших символів Голокосту, про який ми будемо пам’ятати вічно. Ніякі часові проміжки не змусять забути нас, як невинний народ став жертвою надлюдської жорстокості. Цей проєкт було розроблено не лише як знак пам’яті про цю трагедію. Ми хотіли, щоб відвідувачі пліч-о-пліч побули із жертвами розстрілів та емоційно пережили ці події. А після побаченого виникає тільки одне бажання — більше ніколи ні за яких обставин не допустити такого жаху. Ось це бажання і є метою проєкту!», — розповіла директорка Департаменту культури КМДА Діана Попова.

Музей історії міста Києва працював над проєктом більше року. Понад 50 фахівців брали участь у його створенні: історики, професійні актори, 3D-художники та спеціалісти з розробок у віртуальній реальності. Оточення сцен створювалися у 3D-форматі за архівними матеріалами, а деякі об’єкти запозичено з фондів музею, де їх було скановано в об’ємі за допомогою фотограмметрії. Отримані матеріали наповнювали інтерактивом і збирали на платформі Unreal Engine.

У приміщенні Музейно-виставкового центру сучасного мистецтва встановлено два пристрої віртуальної реальності. Ще два — у філії музею — Музеї окупації Києва (вул. Славгородська (Парк партизанської слави). Саме там у тематичній експозиції проєкт відвідуватимуть глядачі, маючи нагоду ознайомитися з діючою експозицією, де вони отримають незабутні враження.

Науковий куратор Проєкту – провідний науковий співробітник Музею історії міста Києва Віталій Нахманович.

Leave a Reply

Your email address will not be published.