Музейно-виставковий центр сучасного мистецтва
Музею історії Києва
та
Музей воєнного дитинства
представляють
«Першу виставку Музею воєнного дитинства в Україні»
23.06.2021 – 12.07.2021
23 червня у Музеї історії Києва розпочала свою роботу «Перша виставка Музею воєнного дитинства» в Україні, що розповідає про життя людей, чиє дитинство змінила війна.
Музей збирає свідчення людей, на дитинство яких вплинула війна в минулому або які досі живуть в зонах воєнних дій та на прифронтових територіях. За допомогою особистих речей та пов’язаних з ними історій Музей дозволяє уявити повсякденне життя в умовах війни. Архів аудіовізуальних свідчень буде доступний для дослідників.
«В українському суспільстві мало говорять про цивільне населення на війні, як і про те, як це – жити вздовж лінії розмежування. Діти, як і дорослі, стикаються з повним порушенням порядку життя. Їм доводиться все заново перебудовувати – від системи цінностей до щоденних практик. Однак діти продовжують жити в умовах конфлікту: вони спілкуються з родиною, зустрічаються з друзями, ходять до школи. В їхніх історіях багато любові, стійкості і піклування. Саме цю частину їхнього життя ми покажемо на виставці», – зазначає Юлія Скубицька, директорка Музею воєнного дитинства в Україні.
Музей представляє колекцію речей, які учасники асоціюють зі своїм воєнним досвідом. На виставці можна прочитати історії людей, дитинство яких проходить під впливом війни в Україні та в умовах інших міжнародних конфліктів.
Ця виставка у «Музейно-виставковому центрі сучасного мистецтва» Музею історії Києва – чергове нагадування, що незалежно від того, наскільки далеко від нас проходять лінії зіткнень, пам’ятати, що військовий конфлікт продовжує згубно впливати на життя та долі людей – наш обов’язок.
Слідкувати за новинами виставки можна у Фейсбук-події.
Фото для новини (з виставки Музею воєнного дитинства у Сараєві, Боснія і Герцеговина).
Відео про музей: War Childhood Museum Ukrain
Для додаткової інформації пишіть на пошту pressua@warchildhood.org
Музей воєнного дитинства – це міжнародна платформа, яка документує свідчення дітей і підлітків, які пережили досвід війни. Проєкт почався у 2011 році, а у 2013 вийшла книга з історіями людей, які пережили в дитинстві боснійську війну. Перша постійна виставка Музею відкрилася в січні 2017 року у Сараєві, Боснія і Герцеговина. У 2018 році Музей отримав премію Європейський музей року від Ради Європи. У 2020 році Музей відкрив перше міжнародне представництво в Києві.
Вхід вільний
МВЦ сучасного мистецтва
Київ, вул. Б. Хмельницького, 7